Silniki elektryczne i reduktory


Z definicji przekładnia to mechanizm lub układ maszyny służący do przenoszenia ruchu z elementu aktywnego (napędowego) na element bierny (napędzany) przy zmianie parametrów ruchu, tj. prędkości, siły lub momentu obrotowego. W najczęstszym przypadku przekładnia przekształca ruch obrotowy w ruch obrotowy, ale istnieją również przekładnie, które przekształcają ruch obrotowy w ruch liniowy i odwrotnie, a także ruch liniowy w ruch liniowy. Reduktor to przekładnia redukcyjna, taka jak przekładnia, której wał wyjściowy obraca się wolniej niż wał wejściowy, podczas gdy mnożnik to mechanizm przyspieszający ruch.

Na naszych półkach magazynowych posiadamy silniki elektryczne w różnych klasach mocy i sprawności, w tym IE 4. Szeroka gama akcesoriów w postaci hamulców, czujników PTO i PTC, enkoderów, zewnętrznych wentylatorów chłodzących, powłok malarskich i innych pozwala nam dopasować optymalne rozwiązanie do każdego zastosowania. Partnerstwa z różnymi producentami o globalnym zasięgu pozwalają nam obsługiwać wszystkie segmenty rynku.

Falownik to urządzenie, które przetwarza prąd stały na prąd przemienny o regulowanej częstotliwości. Często wchodzą w skład przetwornic częstotliwości, ale możemy je spotkać również w samochodach elektrycznych i tramwajach oraz coraz częściej w ogniwach fotowoltaicznych. Dzięki inwerterowi słonecznemu napięcie stałe generowane przez panele fotowoltaiczne może zostać przetworzone na napięcie przemienne odpowiedniej fazy do zasilania konkretnego budynku.

Bezpośrednie uruchomienie instalacji elektrycznej dużej mocy oznacza duże prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk szkodliwych dla życia aplikacji, takich jak skoki prądu i momentu obrotowego. Udar prądowy to nagły wzrost prądu z jednoczesnym spadkiem napięcia. Może to spowodować uszkodzenie instalacji urządzeń i urządzeń pracujących w systemie. Wstrząsy mechaniczne dotyczą natomiast wstrząsów dynamicznych elementów ruchomych, takich jak paski napędowe. Jak wyeliminować problem bezpośredniego rozruchu dużych silników lub obwodów oświetleniowych? Przydaje się użycie softstartu. Miękki start jest zapewniony poprzez stopniowe zwiększanie napięcia zasilania. Z drugiej strony miękkie zatrzymanie można uzyskać poprzez stopniowe zmniejszanie napięcia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *